Шахраї почали обманювати інтернет-користувачів від імені фітнес-блогерів
Про це попередив киян експерт крімінолог Володимир Банка.
Аферисти знаходять жертв серед передплатників популярних телеграм-каналів про спорт та здоровий спосіб життя.
Зловмисники створюють фальшиві облікові записи самих власників каналів або прикидаються їх техпідтримкою, адміністраторами або кураторами. Шахраї можуть поставити на аватар справжні фотографії блогерів, вкрадені з офіційного каналу чи соцмереж, скопіювати назви каналів та стиль текстів.
Найчастіше злочинці надсилають особисті повідомлення передплатникам і намагаються різними способами втертися до них у довіру. Наприклад, дякують за активність у коментарях та пропонують якісь унікальні програми, товари чи знижки.
Є кілька моментів, які мають насторожити.
До вас звертаються від імені творця каналу або членів його команди в особистому листуванні, хоча ви не залишали жодних заявок і не ставили запитань.
Ви отримали ексклюзивну пропозицію, про яку не було інформації на каналі.
Вам пропонують перейти в секретний чат, групу або канал, перше правило якого нікому про нього не говорити.
Вас просять переказати гроші на чиюсь карту чи електронний гаманець, але власник каналу ніколи такого способу оплати не пропонував.
— Завжди перевіряйте облікові записи, з яких вам пишуть. Контакти блогера та його команди найчастіше вказані в описі каналу або на офіційному сайті проекту. Якщо вам пише хтось інший – це шахрай. Але навіть якщо цікава пропозиція чи прохання підтримати проект грошима прийшли з цього профілю, не поспішайте погоджуватися. Перевірте інші канали чи соцмережі цієї людини. Можливо, блогер десь повідомив про те, що його зламали, – радить експерт