Стосунки під час війни — поради психолога
На жаль, війна стала випробуванням не тільки для України в цілому, але й для кожної пари окремо. Зараз, коли багатьом жінкам заради безпеки дітей доводиться жити окремо від чоловіків, в інших містах чи навіть країнах, подружжя переживають складну кризу у стосунках.
– Найбільша претензія в парах: «Тобі ТАМ краще, ніж мені, ти не розумієш, як мені важко», – пояснює психоаналітик Анна Кушнерук. – І в цій площині відбувається криза сенсів. Тому що, здебільшого, ті, хто поїхали, абсолютно впевнені, що нема місця кращого, ніж вдома. А ті, хто залишилися вдома, де б і в яких умовах вони не жили, абсолютно впевнені, що якщо над головою нічого не літає, то людина втрачає моральне право взагалі відчувати будь-який біль.
Що робити, аби зберегти родину в умовах війни? Як не втратити зв’язок із коханою людиною? Психологи радять, в першу чергу, не вивалювати на рідних весь потік своїх емоцій під час рідкого зараз телефонного спілкування.
– Чому відбувається криза? Він дивом додзвонився. А вона, змучена тим, що не має часу з ним, не має емоційної близькості, в ці 20, 30, 40 секунд розмови намагається влити, наскільки їй хріново, відбувається пояснює Анна. – Тож звертаюся до жінок: давайте фільтрувати. Можна плакати, можна скиглити, можна сердитись, можна відчувати ненависть. Але ці розмови – вони не обов’язково для того, щоб виливати на партнера всю різноманітність своїх почуттів.