Доула Джамиля: ее новая жертва домашних родов истекла кровью в бассейне в Ровно

Пологи з «духовної акушеркою» закінчилися трагедією: лікарі не врятували знекровлена ​​жінку з Рівного.

Народження дитини може бути самою радісною подією в житті родини, а може обернутися трагедією, як для 34-річної мешканки Рівне. Вона померла від крововтрати на протязі 3 годин під час домашніх пологів з «духовної акушеркою» доулою Джамілею. І якщо блогер Соня Стужук з вдячністю згадує доулу, то правоохоронці вже порушили кримінальну справу про умисне вбивство. Правда, з позначкою «нещасний випадок».

Дивіться відео. Розслідування провела блогер True Vika:

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, в рік близько 800 жінок помирають від ускладнень під час вагітності та пологів. Так, медицина поки не всесильна, і медики не в силах допомогти породіллям в особливо важких випадках. Але в цей раз громадськість обурена тим, що рівнянку можна було врятувати, якби не альтернативні методи розродження. У лікарні, куди її доставили в критичному стані, за 10 секунд серце жінки скоротилося всього 2 рази. Як зізналася завідувачка пологовим будинком Світлана Муравська, лікарі навіть не змогли набрати кров з вени для аналізів. На той момент породілля втратила майже (!) П’ять літрів.

Четвертою годиною раніше рівнянка народила здорового хлопчика вагою 4.5 кілограма — і відразу почала згасати. На пологах і після, в лікарні, була присутня та сама доула — духовна акушерка, вона ж «лікар Джаміля». До її допомоги вдаються в тому числі зірки. Деякий час назад популярний блогер Олена Венум, ставши мамою, публічно дякувала доулі за участь в перших місяцях життя доньки. І ось проходить буквально кілька тижнів, і на Джамилю обрушуються страшні звинувачення у вбивстві з необережності.

Блогер Олена Венум тепло відгукувалася про Джамилю, яка допомогла їй вирішити проблеми з грудним вигодовуванням. Чи має медичну освіту жінка, яка в Мережі представляється як Джаміля Умм Ясін Мусліма Доула — невідомо. Одні інтернет-джерела стверджують, що доула народилася в родині лікарів і розбирається в медицині, інші кажуть, що свої знання вона набула від спілкування з повитухами в Єгипті. Загадкою залишається і справжнє ім’я Джамили: в зв’язку з трагедією в Мережі з’явився знімок листування з фотографією акушерки для пропуску, підписаної «Кравчук Євгенія Владиславівна». Ми не знаємо напевно, що з чуток підтвердиться, але факт того, що на сторінці доули дійсно немає сертифікатів про професійну освіту, очевидний.

Зате в блозі Джамили є поради про те, як заварити післяпологовий чай з чорниці або застосувати масла для натуропатічеського лікування. У своїх постах доула часто називала себе Мусаадой, що з арабської мови означає «помічниця», і стверджувала, що сама народила сімох дітей, з яких вижили п’ятеро. «Але під час пологів, я допомагаю Жінці, а не процесу, якщо він йде фізіологічні, виключення найчастіше очікувані і мають місце бути, як під час пологів, так і в житті в цілому» (збережена авторська орфографія і пунктуація, — пояснює свою позицію Мусаада.

У блозі доули безліч рецептів трав’яних відварів і чаїв, корисних для молодих мам

Судячи з усього, жінки, які звертаються до Джамиле, більшого від неї і не чекають. Одна з них анонімно розповіла нам, що до Доул свого часу звернулася за підтримкою під час і після пологів. Та допомагала їй дійти до душа і робила масаж. «Другорядне, чи є у неї вища освіта чи ні. До речі кажучи, вона здивувалася, дізнавшись, що трагедія сталася в Рівному — за її словами, Джаміля не приїжджати в інші міста. Навпаки, всі бажаючі їдуть до неї в Київ.

Але далеко не всі жінки налаштовані позитивно або хоча б стримано. Блогер Тру Віка, що розслідувала діяльність Джамили, стверджує, що при кровотечі «духовна акушерка» прикладає лід і заварює трав’яні настої, і саме вона винна в смерті породіллі з Рівного.

Відповідальність, на думку Вікторії, лежить також на Софії Стужук, ще одному популярному блогер. У своєму акаунті вона активно піарила Доулу, яка допомогла з’явиться на світ доньки, і навіть зняла процес в «Сторіс» з позначками та порадами від Джамили.

Користувачі соціальних мереж обрушилися на Соню за те, що вона поширювала моду на домашні пологи з акушеркою без медичної освіти. Стужук відреагувала так: «Як же ви задовбали мене цькувати за мої прекрасні пологи».

Софія Стужук народила дочку вдома. Блогер вийшла в прямий ефір, в якому назвала Джаміля «прекрасною людиною» і підтвердила, що та дійсно була присутня на пологах. Соня обмовилася, що судити нікого не хоче, але відповідальність за смерть співвітчизниці повинні нести «некомпетентні лікарі». «Що було насправді — у жінки не відокремлювалася плацента, таке буває і в пологових будинках.

Все, що зробили лікарі, — це ручне відділення плаценти. Якщо вручну відірвати її, це буде рана, що веде до кровотечі ще більш сильному. А потрібні циферки в тиску можна і приписати, якщо хочуть зняти з себе відповідальність. Але я вважаю, що винних немає. Коли людину не вбивають, а він вмирає — це горе », — заявила Стужук.

У блозі доули Джамили понад 71 тисячі пыдписникыв.

З’явилися чутки, що під час пологів доула була помічена в одному з кафе, де потрапила на запис камер спостереження, що автоматично зніме з неї звинувачення, якщо інформація підтвердиться. У будь-якому випадку, трагічна історія рівнянка, яка відмовилася від медичного супроводу під час вагітності, поклавшись на допомогу «духовної акушерки», змусила багатьох жінок ще раз задуматися про ціну власного здоров’я, життя і майбутнього своїх дітей. Нагадаємо, що в українки, крім новонародженого, залишився сиротою ще одна дитина.

Доула Джамиля: ее новая жертва домашних родов истекла кровью в бассейне в Ровно: 4 комментария

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *