У Харкові продавець відмовилася обслужити україномовну клієнтку

У Харкові продавець відмовилася обслужити купувальницю, яка говорить українською мовою. Про це покупець Оксана Хвиля розповіла в Facebook.

«Продавщиця торохтів по-російськи« ой, у нас зараз смакота », але коли вона почула моє« ні, двадцять гривень тільки для тих, хто обслуговує по-українськи », її порвало. Вона почала кричати, щоб я пішла в Бандерштадт, що вона росіянка, приїхала з Росії і що тут не буде ніякої української [мови] », — написала Оксана.

Жінка зазначила, що продавець забрала пакет з товаром і кинула покупниці гроші. Покупець також зверталася до власника торгового павільйону, але той кинув трубку, почувши українську мову, додала Хвиля.

Пізніше Хвиля повернулася в той же магазин і зняла на відео відповідь продавщиці на питання, чому вона не обслуговує покупців на українському. Співробітниця магазина нецензурно висловилася, запропонувавши «розмовляти на мове там».

Покупець Оксана Хвиля розповіла на своїй сторінці в Facebook, що спеціально говорить українською мовою, а якщо продавці відповідають їй російською, то не шукає для них дрібниця, багато хто після цього відразу починають говорити по-українськи.

Після інциденту Оксана має намір подати скаргу.

Нагадаємо, з 16 січня на Україні працівників супермаркетів, ресторанів, кафе, спортклубів, перукарень та інших закладів в сфері послуг зобов’язали обслуговувати відвідувачів тільки українською мовою, так як вимога відповідної статті закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» вступило в силу.

У квітні 2019 року Верховна рада України прийняла в остаточному читанні закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Документ передбачав створення спеціальної «мовної комісії», яка буде стежити за дотриманням закону. Цим же законом було запропоновано ввести іспити для чиновників, що визначають рівень знання української мови, і штрафувати за порушення норм закону

У Харкові продавець відмовилася обслужити україномовну клієнтку: 2 комментария

 • 31.08.2021 в 11:49
  Permalink

  Інформація дуже корисна.Не гайте часу вчіть мову. Вихавання та вміння себе поводити є насамперед є своєрідним індикатором нашого стану психичного здоров’я.

  Ответ
 • 22.11.2021 в 11:48
  Permalink

  Це жахливо! Треба всіх таких звільніти!

  Ответ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *