Ціни на нерухомість Киів та Україна 2023. Прогноз

Нерухомість 2022 — 2023

Ринок нерухомості: прогнози на 2022-2023 рік.

Наразі угоди укладають за значно нижчими цінами, ніж вказано на сайтах.

За словами експертів порталу ЛексЮкрейн, зростання або падіння цін залежатиме від курсу нацвалюти та собівартості будівництва. При цьому дехто вважає, що 1 півріччя 2023 року буде спокійним.

Так, за словами голови Асоціації рієлторів Юрія Піти ближче до кінця 2022 року, варто очікувати нехай і невеликого, але ✔️зниження вартості «квадрату». Водночас у «Київміськбуді» прогнозують подорожчання житла у зв’язку із зростанням цін на будматеріали та робочу силу.

Хто купуватиме житло?

У 2023 році головними покупцями стануть фахівці IT-сфери (35%)

Ще приблизно 30% житла припаде на менеджерів середньої ланки та топменеджерів. Приблизно п’яту частину покупців становитимуть представники творчих професій.

Цього року, як і 2022-го, той попит що є, зосередиться на квартирахпокращеного планування, так зване смартжитло, а ось таунхауси восени 2022 року демонструють різке падіння попиту. Особливо це стосується:

таунхауси Ворзель,

таунхауси Буча.

Покупців під час війни цікавить не лише комфорт на своїй житлоплощі, а й облаштування території ЖК – інновації та інфраструктура.

Наразі покупців (за деякими даними попит на рівні 10% від того, який був до 24 лютого 2022 року) цікавлять:

Нещодавні актуальні акції забудовників до війни вже свтрачають свою привабливість:

Побутові об’єкти, які перебувають не занадто далеко. Можливість ідпочивати у прилягаючому зеленому парку, де є підготовлена прогулянкова доріжка біля озера. У межах поїздки на авто є загальноосвітні школи, дитячі садки та торгові центри.

Комерційні потреби — перші поверхи наразі не користуються попитом, багато бізнесів зачинені: магазини, кафе, аптеки, дитячі розвиваючі центри, тощо.

Знижки 10% також не приваблюють покупців — наразі угоди укладають за значно нижчими цінами, ніж вказано на сайтах.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *