Як перевірити дані про свою нерухомість в Україні онлайн — біженцям?

Як перевірити дані про свою нерухомість в Україні під час війни — розповідає юрист АН ЛекстЮкрейн

Наразі для отримання інформації з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права фізичні особи можуть звертатися до державного реєстратора, адміністратора центру надання адміністративних послуг або до нотаріуса, перелік яких тут .

Контролювати дії з нерухомим майном можливо за допомогою державного сервісу смс-інформування (https://smsmayak.com.ua/).

Де зараз припинено доступ користувачів до реєстрів через війну? — дивіться тут

Довідково:

Як перевірити права власності на квартиру – потреба, з якою стикається кожен при купівлі чи оренді житла, або за необхідності провести будь-які операції з нерухомістю в Україні.

Ситуації можуть бути різними, але їх поєднує завдання перевірити права власності на квартиру зі швидким отриманням достовірної та вичерпної інформації. Зробити це можна двома способами: вивчивши необхідну інформацію від юриста, або зайнявшись пошуком інформації самостійно.

В Україні є можливість в режимі онлайн скористатися електронними сервісами, які нададуть потрібні офіційні відомості.

Як перевірити права власності на квартиру: черговість дій
Найбільш поширені ситуації, коли потрібно перевірити право власності на квартиру без зволікань: приватизація житлової площі, продаж, обмін, набуття спадщини або дарування нерухомості.

Найбільший ризик передбачає купівля «квадратних метрів» в Україні без ріелтерської компанії-посередника: домовленість безпосередньо не вимагатиме значних доплат, але покупцю треба бути уважним, орієнтуватися у законодавчих актах, а також перевірити реєстрацію права власності на квартиру.

Якщо потрібно знати, як перевірити право власності на квартиру, не варто ігнорувати документацію, яку надає власник. Найчастіше він зацікавлений у тому, щоб надати доступ потенційному покупцю до документів на житлоплощу. Це дозволить попередньо перевірити право власності на квартиру в Україні, дізнавшись, хто є власником і чи має житло співвласники. У документах також зазначено, хто прописаний на житлоплощі, скільки власників та за який термін щось змінилося у нерухомості.

Перевірити право власності на квартиру онлайн: актуальний ресурс
Щоб право власності на квартиру перевірити, не сумніваючись у достовірності інформації, а також у зручному онлайн-режимі, варто скористатися сайтом Міністерства юстиції України. Тут можна отримати доступ до Державного реєстру майнових прав на нерухомість.

У короткій інструкції того, як перевірити право власності на квартиру онлайн, вказано ідентифікацію на даній платформі. Якщо користувач має електронно-цифровий підпис, зробити це можна за кілька хвилин. Іншим варіантом того, як перевірити право власності на квартиру онлайн у Реєстрі без ЄПЦ, є наявність банкінгу ID або ж вхід через реєстрацію за допомогою створеної системою електронної адреси.

Щоб перевірити право власності на квартиру, потрібно пройти наступний порядок реєстрації онлайн:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *