Нардеп Валерій Давиденко скоїв самогубство? Що відомо про політика.

У Києві знайдено тіло нардепа Давиденко. У Києві, в офісі партії «Європейська солідарність» по вулиці В. Васильківська, знайдено тіло народного депутата фракція «Довіра») Валерія Давиденко з вогнепальним пораненням в голову. Як повідомляє прес-служба прокуратури столиці, відкрито справу за ч.1 ст.115 КК.
Пістолет, з якого застрелився або був убитий народний обранець, лежав поруч.

За даними ЗМІ, Валерій Давиденко ще в 2007 році разом з Юрієм Колобовим і Борисом Приходько він став власником невеликого «Терра Банку». За час Януковича вся трійця отримала високі державні посади: Колобов став міністром фінансів, Приходько — заступником голови НБУ, а Давиденко — заступником міністра аграрної політики і продовольства.

У початку 2014 року Давиденко організував розкрадання коштів Аграрного фонду на суму 2 млрд гривень. Виконавцями були Борис Приходько, Валерія Гонтарєва і Олексій Філатов. Правда, за гратами 31 липня 2014 виявився один лише Приходько, а інші співучасники зробили блискучі державні кар’єри завдяки заступництву Петра Порошенко: Гонтарева очолила НБУ, Філатов став заступником глави Адміністрації президента, а Давиденко — народним депутатом від «Блоку Петра Порошенка».

У грудні 2014 року Приходько вийшов з СІЗО під заставу у раз попрямувало до суду. Але подільники — вже покійний Давиденко досі живі Гонтарева і Філатов — залишилися на волі, незважаючи на те, що в кінці березня 2019 року ним було повідомлено про підозру. Більш того, після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах Валерій Давиденко знову став народним депутатом (обраний по мажоритарному 208 округу в Чернігівській області), народним депутатом по 210-му округу в Чернігівській був обраний обвинувачений Приходько, а Гонтарева і Філатов оголошені «жертвами політичних переслідувань ».

Як виявилося, Давиденко з давніх часів є компаньйоном по аграрному бізнесу Андрія Богдана, колишнього керівника Офісу президента Зеленського, і тому Руслан Рябошапка не тільки заблокував розгляд в Дарницькому районному суді Києва кримінального провадження по Приходько (Приходько одночасно з мандатом отримав недоторканність і перестав з’являтися до суду, а Рябошапка відмовився вносити до Верховної Ради подання про надання згоди про його примусовий привід і притягнення до кримінальної відповідальності), але звільнив всіх прокурорів, які розслідували розкрадання коштів Аграрного фонду, а саму справу відправив в СБУ.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *