Як під час карантину йде зарахування дітей до шкіл? Вимагають гроші

Батьки майбутніх першокласників зараз проходять справжній квест, щоб оформити дітей в школу. У багатьох навчальних закладах посилаються на карантин і радять прийти пізніше. У деяких школах набір вже фактично закритий, і потрапити туди «з вулиці» ще складніше, ніж зазвичай.

Тим, кому все ж пощастило потрапити в списки на зарахування, зі старту пропонують здавати гроші «на Нову українську школу». Нагадаємо: за цією державною програмою повинні закуповуватися обладнання, меблі та дидактичні матеріали. І до недавнього часу гроші з бюджету справно перераховували. Але тепер фінансування урізали, тому батькам пропонують «скинутися». Особливо часто такі випадки фіксуються в регіонах.

«З утворенням в цьому році взагалі буде повний крах. У нас дві школи взагалі можуть не відкритися з 1 вересня. Бракує 5,5 млн гривень для виконання норм з протипожежної безпеки. ГСЧСнікі подали в суд, і вже готуються заборонні рішення. Район грошей не дає, а в місцевому бюджеті їх просто немає «, — розповів» Країні «мер Гайворона (Кіровоградська область) Роман Волуйко.

«Країна» розбиралася, як в цьому році йде зарахування дітей до шкіл і до чого готуватися батькам.

«Спочатку карантин, потім — немає місць»
«У мене в цьому році дочка йде в перший клас. Якщо знайдемо школу, звичайно. Хотіли подати документи в» свою «школу за пропискою. Але в травні нам сказали: карантин, приходьте пізніше. А днями прорвалася до директора і почула, що місць вже немає. нам прямо не відмовляють, але радять подумати, чи потрібно нам, щоб дитина була 35-м в класі. радять пошукати іншу, менш переповнену школу «, — розповіла нам киянка Аліна, яка спробувала записати свою дитину в гімназію на Оболоні.

Тим, кому доводиться переводити в іншу школу дітей постарше, також відмовляють. Подібних скарг чимало в батьківській групі на Facebook «Батьки SOS».

«Моя дитина ходить в 3-й клас в одному районі Києва, ми переїхали (і прописалися) в інший район, під будинком у нас школа, до якої ми ставимося за пропискою і в яку, як я наївно вважала, нас повинні взяти без проблем . Але сьогодні я була на прийомі у директора і почула категоричну відповідь — «місць немає». Відмовилася приймати у мене навіть заяву «, — написала в групі киянка Кіра Малініна.

«Ми потрапили в таку ж ситуацію. Переїхали в інше місто. Я сходила в дві школи, в одній мені дали папери, щоб я приносила документи, а в іншій, яка на мою адресу, відмовили, мотивуючи це тим, що по 30 дітей у класі і більше вони не беруть «, — додала Олена Коваль.

Як пояснила нам аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова, в своєму листі від 31 березня цього року Міносвіти рекомендувало органам місцевого самоврядування на час карантину відстрочити прийом дітей до перших класів до 15 червня. При цьому зазначено, що ці терміни можуть продовжити.

«Адаптивний карантин, який діє в Україні, має свою специфіку: в кожному регіоні в залежності від епідеміологічної ситуації свій графік ослаблення карантинних заходів. Саме тому доступ до шкіл може бути обмеженим. У той же час органи управління освітою проводять електронну реєстрацію майбутніх першокласників. Хочу запевнити батьків, що хвилюватися не варто. Діє норма статті 13 закону «Про освіту», згідно з якою дитина має право здобувати освіту в навчальному закладі, найбільш наближеному до місця проживання (тобто за пропискою. — Ред.). Тому затримка з оформленням дітей в перший клас можлива, але з 1 вересня всі першокласники почнуть вчитися «, — говорить Мозгова.

Вона радить у разі проблем із зарахуванням звертатися до місцевих управлінь освіти. «Поки керівники органів управління освітою кажуть, що проблем з надходженням до перших класів немає», — додала Мозгова.

Директор Бориспільської гімназії «Перспектива» Неля Клименко розповіла нам, що у них батьків першокласників приймають «очно», але по запису і з дотриманням санітарних норм. «Записуємо по телефону на конкретний час, на кожного відвідувача відводиться по 15 хвилин, є антисептики і маски. Плануємо набрати 7 перших класів, 210 дітей. Це практично на тому ж рівні, що і в минулому році. 187 першокласників вже оформили. Але час ще є — нам продовжили зарахування до 22 червня «, — говорить Клименко.

У київському ліцеї №100 «Поділ» документи майбутніх першокласників приймають з 1 червня по 1 липня, їх можна подати за попереднім записом. А2 липня буде зарахування дітей по так званому «гарантованого списку» (за пропискою, якщо в ліцеї вже вчаться брати або сестри). Після цього буде зарахування інших дітей на вільні місця, а якщо заяв виявиться більше, то розподіл буде йти за жеребом.

У Кловському ліцеї також зарахування йде з 1 червня по 1 липня. Батькам для підтвердження права дитини вчитися саме в цій школі потрібно принести паспорт з пропискою, документ, що підтверджує право власності на квартиру або офіційно зареєстрований договір оренди житла. Тим, чиї діти живуть на Печерську, але не за

але не зареєстровані, в ліцеї радять звернутися в Центр адмінпослуг цього району.

«У нас три пріоритети: територія обслуговування, брати-сестри і діти працівників. Є загальноміський реєстр дітей. Дитина з реєстру приймається без питань, Проблемними є неофіційні реєстрації. Орендодавці не реєструють ні орендарів, ні їхніх дітей. Цій категорії радимо звертатися в школи, де є вільні місця. Складно відмовляти, багато заяв на вільні місця, але у нас їх не буде. Вже 91 першокласник, а є 150 місць, і черга розписана до 24 червня «, — розповіли в одній з київських шкіл.

Тобто в школах говорять, що вони працюють строго за законом і ніяких проблем із зарахуванням, на які скаржаться батьки, ні.

В цілому вимальовується така ж проблема, як і в минулому році: в «звичайні» школи можна потрапити без проблем, а в імениті гімназії та ліцеї — не проштовхнутися. Карантин ще більш посилив ситуацію. Раніше, щоб відправити дитину в елітну школу, батьки навіть на час купували прописку в потрібному мікрорайоні. Зараз через карантин оперативно організувати прописку складно, як і потрапити в школу, щоб на місці домовитися про зарахування.

А коли батьки прориваються до керівництва навчального закладу, нерідко виявляється, що «вже немає місць». «Хто і коли їх встиг зайняти, якщо діє карантин, — незрозуміло», — обурюється киянка Аліна.

До того ж в якості аргументу вчителя посилаються на перевантаженість класів, хоча за санітарними нормами має бути не більше 25 осіб. У великих містах, в тому числі в столиці і передмісті, витримати ці норми не так просто, так як школи переповнені.

«У нас, як і в минулому році, діти вчитимуться в дві зміни. Тільки з нового навчального року в другу зміну піде ще і третій клас» Інтелект «, який в минулому році навчався в першу зміну. ​​Йде дуже велика забудова, дітей багато , перепису майбутніх першокласників не проводять, тому прикинути, скільки взагалі прийде дітей, можна хіба що по садках «, — пояснила директор бориспільської гімназії Неля Клименко.

«У великих містах проблема переповненості класів нікуди не дінеться і з наступного навчального року», — підтвердила Мозгова.

«Раніше просили скинутися на фарбу, тепер — на комп’ютери»
Батьки, яким вже вдалося записати дітей в школу, зіткнулися з іншою проблемою — з них зі старту почали вимагати гроші на «Нову українську школу». Нагадаємо: це проект Кабміну Гройсмана, який передбачає навчання в молодшій школі по більш сучасними програмами і включає закупівлю нового обладнання, дидактичних матеріалів і так далі.

Як під час карантину йде зарахування дітей до шкіл? Вимагають гроші: 2 комментария

  • 20.03.2021 в 23:15
    Permalink

    СТОП-ФЕЙК: МОН наголошує, що карантин триває до 24 квітня, ЗНО відбудеться, немає рекомендованих платформ для дистанційного навчання, жодних спецперевірок знань, здобутих під час карантину

    Ответ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *