Обережно! Підробні сайти під Prom ПРОМ ЮА, OLX та інші!

Інтернет-шахраї підлаштовують схеми обману під умови локдауна

Сайт ukr-money.com.ua

Локдаун накладає свій відбиток на всі сфери життя українців, в тому числі, на сценарії, які застосовують інтернет-шахраї. Внаслідок цього, в березні були помічені, наприклад, схеми з продажем фейковий квитків в театр, які користувалися особливою популярністю в період Дня Закоханих, а також практично не засвітилися «сервіси продажу дешевих авіаквитків». Зате з’явилися нові, створені з урахуванням карантинних обмежень нашого життя.

Ось основні шахрайські сайти, за допомогою яких інтернет-злочинці намагалися заманити в свої мережі українців в березні. Дані взяті з «чорного списку» Міжбанківської асоціації ЕМА, який наповнюється на підставі скарг користувачів в кіберполіції та моніторингу служб безпеки банків.

Інтернет-шахраї підлаштовують схеми обману під умови локдауна. Всего, за минулий місяць, «чорний список» поповнили 8 шахрайських сайтів. При цьому, деякі з них є клонами, з однаковим дизайном і функціоналом (незначні відмінності можливі в назвах сайтів), які розігрують одну і ту ж схему обману користувачів, це кількість «дублів» і є для нас критерієм «популярності» шахрайської схеми.

На першому місці — сайти, які імітують сервіс переказу грошей з картки на картку. У березні таких сайтів було заблоковано значно менше — лише 3, проти 9 в лютому. 2 з них є вже раніше зустрічалися клонами білоруського «Паритет-банку» (transferhome.top, transferdeng.top), а ще один паразитує на назві відомого сервісу міжнародних грошових переказів Paysend (paysend-ua.com).

Відвідувачам цих сайтів пропонувалося ввести дані своєї карти, включаючи код безпеки CVV / CVC, необхідний для здійснення оплати через інтернет. Тим самим, карти жертв надходили в фактичне розпорядження шахраїв.

На друге місце в березні вийшли сайти фейкових лотерей, що пропонують виграти автомобіль. Посилання на них поширювалася за допомогою спамерських СМС-розсилок, які отримував, напевно, кожен. Суть шахрайства в тому, що для участі в розіграші необхідно «усього лише» сплатити 1% від вартості автомобіля. У березні таких сайтів було заблоковано 2: ukr-money.com.ua і abicor-ukr.com.ua:

Ось як вигладав сайт аферистів ukr-money.com.ua:

Ради зазначити, що в березні місяці, нарешті був заблокований один із сайтів, який активно використовували ОЛХ-шахраї. OLX.ua-dellvery.site — це фейковий ресурс, який, нібито, містив «інструкції» щодо укладення безпечних угод, дотримуючись яких, довірливі користувачі ОЛХ ставали жертвами шахраїв і передавали їм дані своїх карт.

Незважаючи на те, що через карантин у березні геть випали відразу 2 сценарії з продажами квитків в театр і на авіаперельоти, популярність замикаючих топ шахрайських схем, залишилася на колишньому рівні.

Сайт orbita-ukr.com — це магазин-підробка, який прикидався партнером сервісу Prom.ua та збирав замовлення на електроніку відомих брендів. Оплачуючи замовлення, покупці так нічого і не отримували від шахраїв.

У лютому ми вже стикалися з фейковий партнером Prom. Очевидно, дана схема непогано зарекомендувала себе і в якійсь мірі, цьому сприяв сам Prom.ua, який дозволяє своїм преміум-партнерам розміщувати створені на його базі інтернет-магазини на власних унікальних доменах, тому розпізнати шахрайство рядовому відвідувачеві сайту дуже складно.

Замикає топ березня сайт, що пропонує класичну схему розлучення «робота на дому»: jad-mone.com. Шахраї пропонували жертвам закупити стартовий набір «зроби сам» для виробництва захисних масок під обіцянка викуповувати готові маски. Але це, зрозуміло, не входило в їхні справжні плани, за що сайт і був заблокований.

Що роботи?

Зовнішній вигляд сайту

Існує думка, що шахрайські інтернет-магазини обов’язково роблять на коліні — це сайти-одноденки, над якими не заморочуються. І часто це дійсно так. Але бувають великі виключення — сайт може бути чудово зроблений. Тому на цьому етапі відсівайте те, що навіть візуально «віддає» дешевизною — якщо вже інтернет-магазин робить сайт, то не за 5 хвилин.

Якщо я почну шукати магазин одягу (мережа шоу-румів), то у мене не виникне питань. Але, якщо б на запит в пошуковій системі у видачі видавався лише їх сайт, я не стала б замовляти там нічого і ніколи. Перевіряйте згадки — якщо інтернет-магазин реальний і працює, вони обов’язково будуть.

Заходьте на сайт https://archive.org і дивіться, що там було раніше і коли на сайті хоч щось з’явилося. Це по факту єдиний варіант, щоб не потрапити на шахраїв. Якщо вже там сайт працює давно і концепція сайту не змінювалася, то це дуже хороший показник.

Обережно! Підробні сайти під Prom ПРОМ ЮА, OLX та інші!: 5 комментариев

 • 06.05.2021 в 21:30
  Permalink

  Спасибо большое за подробную информацию кстати на алиэкспрессе можно втоже облажаться неслабо

  Ответ
 • 03.06.2021 в 18:04
  Permalink

  Пожалуй, так и есть. А есть еще сайты подделки у вас? напишите прошу

  Ответ
 • 26.11.2021 в 10:22
  Permalink

  Спасибо за информацию!

  Ответ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *